KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 15143057
nr 1514 3057
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Landskap. Signerad. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 50x57-57x49 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 9 januari 2023
kl 20:02:04
100 kr
150 kr
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson